Nasiona
Dysponujemy w swoim asortymencie nasionami kilkudziesięciu gatunków warzyw w szerokiej gamie odmian. Wśród gatunków znajdziemy odmiany przeznaczone do uprawy w polu jak również typowe odmiany szklarniowe. W asortymencie znajdują się odmiany naszej hodowli następujących gatunków:
- burak ćwikłowy: Czerwona Kula 2, Opolski,
- cebula: Octavia, Wolska, Torunianka,
- fasola zwykła karłowa szparagowa: Złota Saxa (żółtostrąkowa), Jagusia (zielonostrąkowa),
- fasola wielokwiatowa tyczna: Piękny Jaś,
- groch siewny łuskowy: Sześciotygodniowy (o nasionach gładkich), Cud Kelvedonu (o nasionach pomarszczonych),
- koper: Ambrozja,
- marchew: Amsterdam 3, Berlikumer 2 – Perfekcja TOR,
- ogórek gruntowy konserwowy : Edyp F1, Odys F1,
- pietruszka korzeniowa: Halblange - Berlińska
- pomidor: Malinowy Kujawski, Malinowy Rodeo, Zyska, Cytrynek Groniasty, Malinowy Kapturek, Malinowy Smaczek, Bawole Serce, Helio, Jantar,
- rzodkiewka: Krasa, Opolanka,
- sałata: Królowa Majowych, Michalina, Kumak (lodowa).

Posiadamy w swojej ofercie nasiona ziół. Rośliny zielarskie są to wszystkie rośliny zawierające substancje wpływające na metabolizm człowieka i dostarczające surowców zielarskich. Lecznicze oraz smakowe właściwości roślin były już znane w starożytności. Źródła historyczne dowodzą, że już kilka tysięcy lat temu w Grecji oraz Egipcie używano roślin leczniczych. W skład tej grupy wchodzą przede wszystkim rośliny jednoroczne i dwuletnie, jak również warzywa i byliny. Rośliny zielarskie wykorzystuje się w ziołolecznictwie, aromaterapii oraz jako przyprawy.

Wśród ziół możemy spotkać rośliny, które obok typowych właściwości leczniczych posiadają także walory przyprawowe oraz są źródłem olejków eterycznych.

Kiełki stanowią niezastąpione źródło witamin, enzymów i niezbędnych ludziom mikroelementów. Regularne ich spożywanie podnosi odporność organizmu, a zawarte w nich antyoksydanty zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia chorób nowotworowych. Dzięki znacznej zawartości błonnika wspomagają trawienie i przyswajanie składników pokarmowych, a ponadto obniżają poziom złego cholesterolu. Substancje w nich zawarte poprawiają pamięć i posiadają właściwości pobudzające. Kiełki stanowią naturalną i niedrogą alternatywę dla preparatów witaminowych i suplementów diety
Kontakt

Green City Sp. z o.o.
ul. Aleje Jerozolimskie 6 lok. 508
00-374 Warszawa
tel: 603 532 433
e-mail: ltd.greencity@gmail.com